Prodej rekreační chatky 53 m2 v chatové osadě Čermák, Bežerovice

 • Prodáno
 • Na prodej
Dispozice:
Druh reality: ,
Bežerovice č.e. 50, chatová osada Čermák
1 035 000Kč
 • EVČ: T162020
 • Energetická náročnost budovy: G – Mimořádně nehospodárná
Popis

Dovolujeme si Vám exkluzivně nabídnout ke koupi zděnou rekreační chatku o výměře cca 53 m2 situovanou v katastru obce Bežerovice v chatové oblasti Čermák na levém břehu  řeky Lužnice. Jedná se o jednopodlažní volně stojící částečně podsklepený objekt se zvýšeným přízemím a obytném podkrovím na části půdorysu, postavený začátkem roku 1970. Obvodový plášť chatky je zděný, podezdívka je z kamenného zdiva z lomového kamene. Stropy jsou v celém rozsahu rovné, dřevěné. Výška podlahy přízemí chaty od přilehlého terénu je cca 0,6 m. Podlahy v chatě jsou betonové. Celková výška chatky je cca 5,50 m. Chatka je z celé části obytná, zastřešená je sedlovou střechou s kombinaci rovně na jedné části. Konstrukce krovu je dřevěná, krytinou je plech. Venkovní povrch obvodových konstrukcí je v kombinaci omítky a vstupní části z dřevěného palubkového obkladu. Chatka sestává z původní části na čtvercovém půdorysu s dřevěnou přístavbou vstupu a sociálního zázemí a časově novější zděné  přístavby, částečně rovněž podsklepené zastřešené pochozí střechou přístupnou z podkroví. K dispozici je obývák, malá ložnice, obytné podkroví, zádveří a WC s umyvadlem. Voda je z vlastní vydatné studny dopravená pomocí čerpadla Darling,  elektřina 220/380 V. Odpad je svedený do septiku na vyvážení. V hlavní místnosti jsou připravené rozvody pro připojení menší kuchyňské linky.

Chatka je určená k celkové rekonstrukci. Mezi původní stavbou a pozdější přístavbou se nerovnoměrným sedáním základové spáry vlivem podsklepení objevily na nosné konstrukci v místě spojení obou celků statické trhliny. Trhliny lze opravit pouze zednicky, na což odkazuje statický posudek, který na požádání pro vážné zájemce zašleme. Druhou možností je odstranění přístavby včetně základů a výstavba nové části, ale již s větším komfortem půdorysu. Podle územního plánu a po konzultaci s pracovníkem územního plánování, je stanovená zastavěnost 30% a chatu lze tedy přestavět či dostavit až na půdorys 110 m2. To znamená zvětšení zastavěné plochy o 100%.

Chatka je situovaná na okraji chatové oblasti Čermák, přímo u lesa, jako první vlevo od příjezdové komunikace z obce Bežerovice. Bonusem je překrásná příroda, nedaleký rybník a především přítomnost nedaleké řeky Lužnice s možností rybaření a koupání. Jde o velice žádanou lokalitu, kde se již žádná výstavba neplánuje. Tak, jak to již v těchto lokalitách bývá pravidlem, prodává se především místo. V nedalekých Bežerovicích, které jsou správní části obce Sudoměřice u Bechyně, je evidováno cca 180 adres. Je zde vlaková zastávka elektrifikované tratě, historicky známé jako Bechyňská dráha, spojující okresní město Tábor s lázeňským městem Bechyně. Prohlídky nemovitosti jsou možné po předchozí domluvě, klíče máme k dispozici.

Informace
 • Vlastnictví :
  osobní
 • Rok výstavby :
  1970
 • Okolní zástavba :
  rekreační chatky
 • Umístění :
  okraj osady
 • Obytná plocha :
  60 m2
 • Užitná plocha :
  70 m2
 • Velikost pozemku :
  526 m2
 • Právní servis :
  včetně právního servisu
 • Energetická náročnost budovy :
  G – Mimořádně nehospodárná
Vybavení/ V okolí

Koukněme na mapu